‘Kadınlar, medeniyetin ilerlemesine katkı sağlayan en önemli faktördür’

Gazeteistasyon / DTSO seçimlerinde Yeşil Liste’den Bilgi, İletişim, Turizm, Otelcilik ve Diğer Hizmet Faaliyetleri Meslek Grubu Komitesinden aday olan Zülal Koç, kadınların çalışmak ve üretmek için çok istekli olduğunu belirterek, “Önemli olan doğru yolu çizip ve ilerlemeleri için fırsatlar yaratmaktır. Biz de bu fırsatı yaratmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimlerinde Yeşil Liste’de yer alan TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zülal Koç, kendi meslek grubundan aday olduğunu duyurdu.
Koç, iklim krizine karşı tüm dünyada olduğu gibi Diyarbakır’da da çözüm odaklı önlemler almak için Yeşil Liste’den aday olduğunu açıkladı.
İklim krizinin yol açtığı enerji kıtlığı, besin kıtlığı ve yaşamı zorlayan koşullar sebebi ile tüm dünyada olduğu gibi önlemlerin alınması gerektiğini kaydeden Koç şunları söyledi: “Daha az enerji ile daha fazla verim alabilmemiz için İşletmelerimizin mevcut teknolojik alt yapılarının güçlenmesi, otomasyon sistemlerinin verimli kullanması ve insan kaynaklarına yeni yetenekler kazandırarak dijital dünyaya daha hızlı giriş yapmalarını sağlayacak çalışmalar yaparak; Yeni Dünya düzeninde bilişim ve dijitalleşmenin sunduğu avantajları önceden yakalamak için dijitalleşmenin ülke kalkınmasında üretim yapan tüm sektörlerde katma değer yaratıp sektörlerin iç ve dış pazarda ileri çıkmasını kolaylaştıracak ve sosyal dünyamızda farkındalık yaratmayı hızlandıran bu gücü kullandırarak aktif faaliyetler yürüteceğiz.”

Zülal Koç, Dünya nüfusunu oluşturan kadınların, bir ülkede medeniyetin ilerlemesine katkı sağlayan en önemli faktör olduğunu belirterek, “Kadınlar, çalışmak ve üretmek için çok istekli. Önemli olan doğru yolu çizip ve ilerlemeleri için fırsatlar yaratmaktır. Biz de bu fırsatı yaratmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gazeteci Türfent, 6,5 yıl sonra özgür

Gazeteistasyon / “Örgüt üyeliği” ve “Örgüt propagandası” suçlamasıyla yargılandığı mahkemece 8 yıl 9 ay hapis …