Saldırganın gazeteci olarak anılan Dilşah Ercan olmadığı iddia edildi

Gazeteistasyon / PKK, Mersin Mezitli’de polis evine yönelik gerçekleştirilen, polis memuru Sedat Gezer’in yaşamını yitirdiği saldırıyı üstlendi. Örgüt, eylemi gerçekleştirilen saldırganlar arasında, bir dönem, bir yayın organında muhabirlik yapması nedeniyle “tutuklu gazeteci” olarak anılan Dilşah Ercan’ın bulunduğu iddiasını da reddetti. PKK, saldırıyı gerçekleştirenlerin “Sara Tolhildan” kod adlı Şırnak doğumlu Dilara Ürper ile “Rûken Zelal” kod adlı Rojava Kamışlo doğumlu Emel Feremez Hisên olduğunu açıkladı.

Güvenlik birimlerinin de parmak izi eşleştirmesi sonucunda, saldırganlar arasında Ercan’ın bulunmadığı sonucuna vardığı ancak çalışmaların sürdüğü iddia edildi.

İnceleme sürüyor

T24’te yer alan habere göre, polis kaynaklarının ilettiği bilgilere göre, güvenlik birimlerinin de parmak izi eşleştirmeleri yaptığı ve gelinen aşamada saldırıyı gerçekleştirenlerin parmak izi incelemesi ile Ercan’ın parmak izlerinin örtüşmediği iddia edildi. Buna karşılık saldırganlardan birinde Ercan’a ait kimliğin bulunduğu, araştırmaların çok yönlü olarak sürdürüldüğü kaydedildi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gazeteci Türfent, 6,5 yıl sonra özgür

Gazeteistasyon / “Örgüt üyeliği” ve “Örgüt propagandası” suçlamasıyla yargılandığı mahkemece 8 yıl 9 ay hapis …