Ölüme neden olan şoför linç edilmek istendi

Gazeteistasyon / Diyarbakır Yenişehir Semti Ekinciler Caddesi’nde bir kadın, belediyeye ait otobüsten indiği sırada aracın hareket etmesiyle, aracın altında kalarak yaşamını yitirdi. Olayı protesto eden halk otobüse ve şoföre saldırdı. Şoför, yakındaki İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne sığındı.

Alınan bilgilere göre, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine bağlı Ekinciler Caddesi’nde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsten inen N. N. adlı bir kadın, aracın hareket etmesi ve eteğinin kapıya takılması ile düşerek yaşamını yitirdi. Kadının, araçtan indiği sırada düştüğü ve araçla birlikte sürüklendiği görüldü.
Yaşanan olayın üzerine halk, “Kayyum buraya gelecek” sloganı atarak otobüse ve şoföre saldırdı. Saldırı sonrasında şoför İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne sığındı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bugün saat 15.45 sularında, Büyükşehir Belediyemize ait A3 hattımızda çalışan 21 BF 101 plakalı yolcu otobüsümüz Ofis semti Kasaplar durağında yolcu indirdiği sırada elim bir kaza gerçekleşmiştir. Hastaneye kaldırılan vatandaşımız N.N. sağlık ekiplerimizin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamamıştır.
Kaza sonrası otobüs şoförümüz M. D. vatandaşlarımızın tepkisi nedeniyle karakola sığındığı anlaşılmıştır. Konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir. Vatandaşımıza Allah’tan rahmet kederli ailesine baş sağlığı dileriz.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

HDP Eş Genel Başkanı, 6’lı masanın önerisine temkinli yaklaştı

Gazeteistasyon / HDP Eş Genel Başkanı Sancar: “6’lı masaya da bütün toplumsal muhalefete ve demokrasi …