CHP’ye 300 kişilik katılım

Gazeteistasyon / Cumhuriyet Halk Partisi’ne Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinden Kürt siyaseti içinde görev almış kişilerin de bulunduğu 300 kişi katıldı.

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinden 300 kişi daha CHP’ye katıldı. Aileleri temsilen kalabalık bir heyetle CHP Diyarbakır İl Başkanlığı’na gelenler, İl Başkanı Abdullah Atik tarafından karşılandı.
Yeni söylemleri ve iktidardan umudun kesilmesi nedeniyle, halkın çözüm gücü olarak artık CHP’yi gördüğünü kaydeden Atik, “Bu nedenledir ki partimiz, Türkiye’nin her yerinde her gün yeni katılımlarla büyüyor. Bu hareketi ileride iktidarı değiştirecek ve ülkenin her türlü sorununu çözmeye gayret edecek. Yaşanan bu ilgi ve katılımlara bakınca CHP, bölgemizde ikinci parti olacak. Bundan eminiz” dedi.

300 kişilik heyet adına konuşan, geçmiş dönemde kapatılan ya da feshedilen partilerden seçilmiş Kocaköy Belediye Meclisi Üyesi Çelik ise, “Görüyoruz ki AKP Türkiye’yi her yönden çökertmeye çalışıyor. Ekonomik olarak, siyasal olarak büyük bir açmaz var ve bu açmazın karşısında en güçlü irade olarak CHP’yi görüyorum. Son zamanlarda CHP’deki dil değişimi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrıları bize umut veriyor. Doğu, güneydoğu için söylenenler, geleceğe dair umutlarımızı artırıyor. Ayrıca ülkeye bu kadar zarar veren AKP’yi bitirme çabalarında bizim de bir katkımız olsun istiyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Atik, gelen heyet adına sembolik olarak Celil Çelik’e CHP rozeti taktı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Atik “Diyarbakır örgütünü yeniledik, hedefe kilitlendik”

Gazeteistasyon / 10 Eylül tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü İl Kongresi’nde baştan sona yenilenen Cumhuriyet Halk Partisi …