CHP, Diyarbakır’da kolları sıvadı!

Gazeteistasyon / CHP Diyarbakır Teşkilatında uzun süredir yaşanan tartışmalar sonrasında, Abdullah Atik’in İl Başkanlığına getirilmesi bekleniyor. Tek aday olan Atik, yaptığı yazılı açıklamada, “Uzun süredir çeşitli tartışmalar ekseninde yorgun düşen Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır İl Teşkilatı,siyaset sahnesindeki rolünü üstlenmeye hazır” dedi.

CHP Diyarbakır İl Teşkilatı’nın 10 Eylül’de yapılacak olağanüstü kongresinde, Abdullah Atik’in İl Başkanlığına getirilmesi bekleniyor. Kongre öncesi yazılı bir açıklama yapan Atik, “Ülkemizin içinde bulunduğu ağır ekonomik bunalım, işsizlik, beyin göçü, siyasi tıkanıklık, liyakatsiz idareciler ve daha birçok sorun iktidar tarafından görülmüyor, görmezden geliniyor. Bunun dile getirenler ise en hafif tabiriyle vatan haini olarak damgalanıyor.
Bu baskı rejiminde toplumun tüm katmanlarının hak, hukuk ve adalet talepleri, aynı zihniyet tarafından örseleniyor, yandaş borazanların kakofonisi içinde bastırılıyor.
Neyse ki artık umut var. Neyse ki şimdi değişim zamanı. Neyse ki ülkemizin üzerine karabasan gibi çöken bu karanlık bulutlar, barış, özgürlük ve aş isteyen halkın yarattığı güçlü rüzgarla dağılıyor. Az kaldı, gidiyorlar.
Çağdaş, laik, demokratik, barışçıl bir düzen, tüm engelleme çabalarına rağmen filiz vermeye başladı. Geleceğe dair umut fidanları yeniden boy veriyor. Bu güzel baharın öncesinde, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi de giderek artan bir ivme ile büyüyor, kitleleri kucaklıyor. Halk bir bütün olarak, özgürlüklerin garantisi Cumhuriyet Halk Partisi’ni bağrına basıyor. Diyarbakır da bu umut kervanındaki yerini alıyor” dedi.

“Uzun süredir çeşitli tartışmalar ekseninde yorgun düşen Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır İl Teşkilatı,
siyaset sahnesindeki rolünü üstlenmeye hazır” diyen Atik, “Şimdi toplumsal barışı yeniden tesis etme zamanı, şimdi, değişim ve restorasyon zamanı. Bu zorlu görevi devralacak deneyimli, yetkin kadrolar bayrağı teslim alıyor” ifadelerini kullandı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İlhak sonrası Rusya’ya ABD’den yaptırım kararı

Gazeteistasyon / ABD yönetimi, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı bölgelerindeki “ilhak” kararını kınayarak Rus Merkez Bankası Başkanı …