Ahmet Şık: Kimin terörist kimin çete lideri olduğuna yargı karar verecek

Gazeteistasyon / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık için “Bu zat teröristin tekidir” dedi. Erdoğan Şık’ın “bugüne kadar birçok terör örgütlerinin içinde yer almış bir kişi” olduğunu söyledi.

Ahmet Şık’ın “Bu dönem kapanırsa AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek, bir suç örgütü olduğu için kapatılacak. ‘Siyasi parti kılığına girmiş bir suç örgütü’ diyecekler” ifadeleri hakkında bir soruya yanıt veren Erdoğan, “Bu zat teröristin teki olmanın ötesinde nasıl olduysa bir milletvekili olma şansı yakaladı” diyerek, “Bir hukuk devletinin içinde adeta teröristlerin yaklaşım tarzıyla bir yaklaşım içinde.
Ahmet Şık’ın soyadı şık ama kendisi neye benzer bilmiyorum. Onun gücü ne AK Parti’yi kapatmaya yeter ne bizleri mahkum etmeye yeter. O önce kendi paçasını nasıl kurtaracak ona baksın.
Bununla ilgili de şimdilik tazminat davası açılmıştır. Dokunulmazlığı kalktıktan sonra da ceza davaları arkasından gelecektir” dedi.
Şık’ın bu konuşmasının ardından AKP avukatları partinin kişilik ve saygınlığına saldırıda bulunduğu iddiasıyla 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açmıştı.

TİP milletvekili Ahmet Şık da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra, sosyal medya hesabından şunları yazdı: “İktidarınız sona erip, memlekete hukuk geldiğinde, yargı kimin terörist kimin çete lideri olduğuna karar verecek.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

İlhak sonrası Rusya’ya ABD’den yaptırım kararı

Gazeteistasyon / ABD yönetimi, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı bölgelerindeki “ilhak” kararını kınayarak Rus Merkez Bankası Başkanı …

Bir cevap yazın