İstanbul’da sağanak yağış

Gazeteistasyon / İstanbul’da yaşanan sağanak yağışta Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı’nı su bastı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu öğleden sonrası için uyarıda bulunarak, mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’un yanı sıra birçok il için yağış uyarısında bulunmuştu. İstanbul’da sabah saatlerinde boğaz çevresindeki bazı ilçelerde yağmur yağışı başladı.
Sarıyer, Beykoz ve Şişli ilçelerinde etkili olduğu görülen yağış nedeniyle trafiğe çıkan sürücüler güçlük çekti. Anadolu Yakası’nda aniden bastıran yağış nedeniyle Maltepe’de yollar kısa sürede göle döndü. Altayçeşme Mahallesi’nde otomobiller yolda mahsur kaldı. Araçları kurtarmak için çalışmalar devam ediyor.
Kuvvetli yağış nedeniyle Fatih’teki tarihi Kapalıçarşı’nın bazı bölgelerini su bastı. İş yeri sahipleri kendi imkanlarıyla suyun dükkanlara girmesini engellemeye çalıştı.
Eminönü bölgesinde rögar kapaklarından taşan yağmur suyu nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük yaşadı. Vatandaşlar ve turistler ıslanmamak için kapalı yerlerde bekledi.
Şile yolunda da dere taşması nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Beykoz’da da dere taşması sonucu Küçüksu Mahallesi’nde su baskınları yaşandı. Kağıthane Deresi’nin de yağış nedeniyle yükseldiği ve taşma noktasına geldiği görüldü.

AFAD, İstanbul’da yaşanan kuvvetli yağışın devam etmesi beklendiğini belirterek, “Sel, yıldırım, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olun” uyarısında bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da, yağışların öğleden sonra 15:00’a kadar devam edebileceğini belirterek, vatandaşları özel araçlarıyla yola çıkmamaları konusunda uyardı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın