Çocuk katili, Selim Tekin öldü

Gazeteistasyon / İstanbul‘un Bahçelievler ilçesinde 16 yaşında Beyza Doğan‘ı öldürdükten sonra intihara kalkışan Selim Tekin isimli erkek kaldırıldığı hastanede öldü.

Hakkında 35 şikayet dosyası bulunan Selim Tekin isimli erkek tarafından vurulan 16 yaşındaki Beyza Doğan hayatını kaybetmişti. 28 yaşındaki Tekin, Doğan’ın evine gelerek zorla içeri girdi. Doğan’ı katleden Selim Tekin daha sonra intihara kalkıştı. Beyza Doğan tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti. Selim Tekin ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede bugün öldü.

‘Verilen koruma kararı etkin uygulanmadı’

Daha önce, Beyza Doğan ve ailesinin Selim Tekin için koruma kararı aldırdığı öğrenildi.
Katledilen Beyza Doğan’ın ailesinin yaklaşık üç senedir çocuğu taciz ve tehdit eden Selim Tekin hakkında 35 şikâyeti bulunduğu belirtildi. Baba Cuma Doğan, verilen koruma kararının etkin uygulanmaması nedeniyle kızının öldüğünü söyleyerek “Şikayette bulundum, beni bir hafta oyaladılar. Defalarca bu şahıs kızımı kaçırma teşebbüsünde bulundu” ifadelerini kullandı.

‘Yetkililer tedbir almadı’

Selim Tekin isimli erkek tarafından öldürülen Beyza Doğan‘ın babası Cuma Doğan cinayete ilişkin Adli Tıp Kurumu önünde bir açıklama yaptı. Yetkililerin tedbir almadığını vurgulayan Cuma Doğan, “Kızım ilk kaçtığı zaman çocuk büroya gittim, şikayette bulundum, beni bir hafta oyaladılar. Defalarca bu şahıs kızımı kaçırma teşebbüsünde bulundu. Bakırköy Adliyesi’ne 35 kere şikayette bulundum. Karakola gidip kızımı nasıl koruyacağımı sordum. Beni Bakırköy Adliyesi’ne yönlendirdiler. Bu kişi yine benim işte bulunduğum saatte eve tekmeleyerek geldi. Parklarda yatan biri. Ben yaptıklarından sonra tekrar Adliye’ye gittim, nöbetçi savcıya kendisinin benim evime geldiğini saldırdığını söyledim. Koruma kararı verdiler” dedi

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akşener: Biz de aday getirebiliriz, CHP’li de olabilir, kazanmak önemli

Gazeteistasyon / İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı ve 6’lı …

Bir cevap yazın