Diyarbakır’da son iki yılda 72 organ nakli yapıldı

Mehmet AYAZ

Gazeteistasyon / Diyarbakır’da yaşayan 4 çocuk babası Yılmaz Sezgin’in, iki böbreği iflas eden ve gelişme geriliği olan 10 yaşındaki kızı Zeynep Aleyna Sezgin’e böbreğini vermesi üzerine Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu tebrik mesajı yayınladı.

Son 2 yılda 72 organ nakli gerçekleştirilen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ ve Doku Nakli Merkezi Ekibini tebrik eden İl Sağlık Müdürü Dr. Pamukçu, nakil bekleyen hastalar içinde de çağrıda bulundu.
Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu tebrik mesajında; “Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Organ Nakli Merkezi, 8 akademisyen ve hekim, 30 sağlık çalışanı ile tüm Türkiye’ye hizmet veriyor. Merkezimizde son 2 senede toplamda şimdiye kadar 72 organ nakli gerçekleştiren ekibimiz 7 gün /24 saat hastalarımız için çalışıyor.
Böbrek nakli bekleyen hastalarımızın mağdur olmaması ve yeniden sağlıklı bir hayata başlayabilmesi adına tüm vatandaşlarımızı özellikle kadavradan organ bağışı konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum” dedi

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nın onur konuğu Hatay

Gazeteistasyon / Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve anlaşma sağladığı paydaş tarafından 15-20 Kasım’da ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir