Sağlık Çalışma Grubu Deprem Operasyon Takibi masa başı tatbikatı yapıldı

Mehmet AYAZ

Gazeteistasyon / Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yerel Düzey Sağlık Çalışma Grubu Operasyon Planı”nın etkinliğini test etmek, ana ve destek çözüm ortağı kurumlarla ortak çalışma kültürü oluşturmak adına ‘Deprem’ konulu masa başı tatbikatı gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu başkanlığında gerçekleştirilen tatbikata, İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Başkan Yardımcıları, Birim Uzmanları, Birim Sorumluları, Birim Personelleri, İl Ambulans Servisi Başhekimliği, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği, kentte faaliyet gösteren tüm Kamu ve Özel Hastanelerin Temsilcileri, 7. Kolordu Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Diyarbakır Havalimanı Sağlık Denetleme Merkezi, Türk Kızılayı Bölge Kan Merkezi ve Büyükşehir Belediyesi temsilcileri katıldı.

Yaplan Yerel Düzey Sağlık Çalışma Grubu Operasyon Planı çerçevesinde, İl Afet Müdahale Sistemi içinde yer alan ana ve destek çözüm ortaklarının görev ve sorumlulukları, diğer çalışma grupları ile olan ilişkileri, afet ve acil duruma hazırlık ve müdahale süreçleri, acil durum anında etkin koordinasyon için gerekli olan çalışma grup teşkili, ekipman kaynakları kapasitesinin mevcut durumu ve ihtiyaç duyulan kapasitesi masaya yatırılarak görüşler çerçevesinde tartışıldı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz bıçaklandı

Gazeteistasyon / Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı. 3 yerinden bıçaklanan …

Bir cevap yazın