Maden ilçesini boşalttılar altın arayacaklar

Gazeteiatasyon- CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Maden ilçesinin heyelan gerekçesiyle  boşaltılarak altın aranacağını ileri sürdü.

Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol, Hazar gölü kıyısındaki plajköyde miting yaptı. Halka hitap eden Erol, Elazığ’ın 4 milletvekili bulunduğunu ifade ederek, “Elazığ’ın sorunları için birlikte hareket etmek istedim. Ancak beni görmek istemediler. AKP’li 3 milletvekili caddenin bir yanında diğer yanında da ben yürüyeyim halkın kime ilgisi olduğunu görsünler.  Hazar’daki Gezin Belediyesini kaldırdılar. Artık hizmet de yapılmıyor.  İktidara geldiğimizde yeniden Belediye statüsüne kavusturacagız” dedi

‘Altın arayacaklar’

Gürsel Erol, Maden Etibank işletmesinin 1990’lı yıllarda özelleştirilecek 4 bin işçiden 100 işçiye düştüğünü belirterek şunları söyledi:

“Maden ekonomik, sosyal ve toplumsal açıdan bölgenin en önemli ilçelerinden biriydi. sinemaları, tenis kortu ve ekonomik değeriyle yüksek olan bir ilçe idi. 30 bin nüfustan 5 bine düştü. Şimdi de heyelan gerekçesiyle bakır yatağının bulunduğu yerleşim yerleri boşaltıldı. Asıl amaçları Maden’de altın aramaktır. İktidara geldiğimizde Etibank işletmesini yeniden Devletleştirecegiz. Maden eski günlerine kavuşacaktır.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nın onur konuğu Hatay

Gazeteistasyon / Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve anlaşma sağladığı paydaş tarafından 15-20 Kasım’da ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir