Esad, 11 yıl sonra Halep’i ziyaret etti

Gazeteistasyon / 2011’de başlayan Suriye iç savaşından beri Halep’i ziyaret etmeyen Suriye Devlet Başkanı Esad, dün sürpriz yaptı. Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yeni bir askeri operasyon yapılabileceğinin sinyalini vermesiyle birlikte Esad dün yeni bir hamle yaptı.

Esad’ın Halep’e yaptığı ziyaretinin fotoğrafları Suriye Devlet Başkanlığı’nın resmi Facebook sayfasında paylaşıldı. Dün Esad, bölgede kaosun başladığı günden beri 11 yıldır hiç uğramadığı Halep’e gitti. Halep’in kuzeyine giden ve bölgedeki insanlarla konuşan Esad yalnız da değildi.
Suriye Devlet Başkanı’na eşi Esma ve iki oğluyla kızı da eşlik etti. Suriye Devlet Başkanlığı’nın resmi Facebook hesabından paylaşılan fotoğraflarda Esad ailesi yıkıntıların arasında yürürken gözüküyor. Diğer fotoğraflarda ise bir pazar yerinde Esadlar, halkla bir araya gelerek sohbet ediyor.

Suriye’deki karışıklığın en yoğun hissedildiği şehir olan Halep’in tamamı ise Şam yönetimi kontrolünde değil. Halep’in bazı bölgelerinde Türkiye destekli gruplar yer alırken, Suriye Demokratik Güçleri de bölgede bulunuyor.
Uluslararası kamuoyu Esad’ın Halep’i ziyaret etmesine geniş yer ayırdı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nın onur konuğu Hatay

Gazeteistasyon / Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve anlaşma sağladığı paydaş tarafından 15-20 Kasım’da ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir