HDP, ‘Kongremiz Türkiye’ye çözüm yolunu gösterecektir’

Gazeteistasyon- HDP Sözcüsü Ebu Günay,  ‘Çözüm biziz, sözümüz var’ başlığıyla gerçekleştirecekleri 5. Kongrede, Türkiye’ye çözüm yolunu göstereceklerini açıkladı.

 HDP Sözcüsü Ebru Günay, Çözüm için fikir üretip Türkiye’ye çözüm yolunu göstermeye çalışırken iktidarın  savaş siyasetinde, ısrar ettiğini belirterek, ‘’İktidar, NATO zirvesinde demokrasiyi, özgürlükleri, insan haklarını ve evrensel hukuku pazarlık konusunu haline getirerek bunu da “büyük bir başarı” olarak dünyaya pazarlıyor. Hikayesini kaybetmiş, ülkenin geleceği ve gerçeği ile savaşa tutuşmuş, adalet ile hukuku ayaklar altına alan iktidar dünyadaki baskıcı yönetimlerden ve gelişmelerden güç alıyor. Diğer taraftan da bununla etkili bir mücadele etmede iktidarın çizdiği sınırların dışına çıkamayan, kendi gündemini yaratma cesaretini gösteremeyen bir muhalefet var. Özünde iki taraf da bir çözüm gösteremiyor.

3’üncü yol barış ve demokrasi için tek çözüm yoludur

Haliyle iki çözümsüz taraf dışında, üçüncü bir seçeneğin var olduğunu biliyor ve tüm siyasal hattımızı, mücadele mirasımızı ortaya koyup, çözüm biziz diyoruz. 3. Yol bu toprakların barış ve huzuru için gerçekçi tek yoldur. Emekten, kadından, doğadan, çoğulculuktan, inançlardan ve tüm kimliklerden yana demokratik bir değişimi ve dönüşümü, demokratik bir cumhuriyeti yaratmak gayesindedir. Bu amaçla tüm toplumsal ve siyasal muhalif kesimler; emek, barış ve demokrasi güçleri, aydınlar, sanatçılar, demokrat ve vicdan sahibi yurttaşlarla beraber yürüyor, üretiyor ve direniyoruz. İşte HDP’nin varlık gerekçesi  budur’’ dedi.

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nın onur konuğu Hatay

Gazeteistasyon / Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve anlaşma sağladığı paydaş tarafından 15-20 Kasım’da ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir