HDP, Nedim Şener hakkında suç duyurusunda bulundu

Gazeteistasyon-  HDP, Bir TV programında, partilerini ‘Gayri meşru, ahlak dışı’ olarak niteleyen gazeteci Nedim Şener hakkında suç duyurusunda bulundu.

HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekilleri, 17 Haziran günü Haber Global isimli televizyon kanalında milletvekillerimize ve partimize oy veren milyonlarca kişiye hakaret eden Nedim Şener hakkında suç duyurusunda bulundu. Halkların Demokratik Partisi tarafından yapılan yazılı açıklamada,

‘’Söz konusu programda partimizi “gayri meşru, ahlak dışı” olarak nitelendiren bu şahıs hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, şüphelinin “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama, nefret ve ayrımcılık, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi ve tehdit” suçları işlemiştir. Şüphelinin ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan sözleri müvekkillerde olduğu gibi toplumun büyük bir kesiminde ve özellikle Halkların Demokratik Partisine (HDP) oy veren ve vermeyi düşünen herkeste büyük bir infial yaratmış, rencide etmiştir.”

Suç duyurusunda bu sözlerin düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmeyeceği belirtildi. Şener’in konuşmasının bir bütün olarak nefret ve ayrımcılık, aşağılama, tehdit, hakaret, siyasi tercihleri ve düşünceleri nedeniyle seçmenin kınanması gibi birçok suçu içerdiğine dikkat çekildi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir