MHP: ‘Yaşananlar Kayaalp’in şahsı ile ilgilidir’

Gazeteisyon / MHP Diyarbakır İl Yönetimi, il başkanı Cihan Kayaalp’le birlikte bazı yöneticilerin de ‘cinsel istismar’ suçlamasından gözaltına alındığını yalanlayarak, “Tutuklanan eski il başkanı Cihan Kayaalp’e isnat edilen suçların partimizle ve yönetimdeki arkadaşlarımızla hiçbir ilgi ve bağlantısı kesinlikle yoktur. Tamamen Kayaalp’in gerçekleştirdiği iddia edilen bu olaylar yine Kayaalp’in şahsı ile ilgilidir” denildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın’ın sosyal medya hesabından yapılan duyurunun ardından, feshedilen partisinin Diyarbakır teşkilatının il başkanı Cihan Kayaalp, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada, gözaltına alınmıştı.

Cihan Kayaalp, Emniyet’teki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece, 16 yaşındaki bir çocuğa ‘nielikli cinsel istismar’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Feshedilen il yönetiminden açıklama

MHP Genel Merkezi tarafından feshedilen MHP Diyarbakır İl Yönetimi, görevden alınan il başkanı Cihan Kayaalp’in “cinsel istismar” suçlamasından tutuklamasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. İlçe teşkilatları ve ilçe başkanlarının parti faaliyetlerini sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “Tutuklanan eski il başkanı Cihan Kayaalp’e isnat edilen suçların partimizle ve yönetimdeki arkadaşlarımızla hiçbir ilgi ve bağlantısı kesinlikle yoktur. Tamamen Kayaalp’in gerçekleştirdiği iddia edilen bu olaylar yine Kayaalp’in şahsı ile ilgilidir” ifadeleri kullanıldı.

‘Kayaalp dışında tutuklanan yöneticimiz bulunmuyor’

İddiaların reddedildiği açıklamada, “Bir kısım şer odakları bu olayları provoke ederek haber sitelerinde il yöneticilerimizin de arandığı, gözaltına alındığı veya tutuklandığı haberlerini yayınlamıştır ancak bu iddialar tamamen asılsızdır ve hiçbir yöneticimiz bu olayların içinde olmadığı gibi haklarında herhangi bir arama kararı da bulunmamaktadır. Kayaalp dışında gözaltına alınan veya tutuklanan herhangi bir il ve ilçe yöneticimiz, parti üyemiz bulunmamaktadır” denildi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir