yaz kursu

Ücretsiz yaz kursları başlıyor

Gazeteistasyon- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin tatillerini verimli şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla ücretsiz yaz kursları başlatıyor.

Büyükşehir Belediyesi, 2021-2022 eğitim döneminde Bilgi Evi, Akademi Lise ve Yatılı Kız Yurdu aracılığıyla, binlerce çocuk ve genç öğrencinin başarı grafiğini yukarıya taşıyan ücretsiz eğitim hizmeti verdi.

Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı, okulların yaz tatiline girmesiyle öğrencilerin, zamanlarını daha verimli geçirmeleri için farklı branşlarda yaz etkinlikleri takvimi hazırladı.

Akıl ve zekâ, robotik kodlama, drama, tiyatro, fotoğrafçılık, havacılık, astronomi, satranç, sportif faaliyetler (futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme), halk oyunları, görsel sanatlar, bilişim ve kütüphane (kitap okuma) branşlarında açılacak kurslarla öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmeleri, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunulması hedefleniyor.

Öğrenciler Gez-Gör ile kenti tanıyacak

Kurslar dışında çocukların ve gençlerin yaşadıkları kentte aidiyet duygularını pekiştirmek için yapılacak Gez-Gör Diyarbakır etkinliğinde öğrenciler, şehrin tarihi ve kültürünü ziyaret edecekleri mekânlarda öğrenecek.

Kitap Kafeler yaz döneminde de açık olacak

Öğrencilerin kitap okuyup ders çalıştıkları, keyifli sohbet ettikleri ve ücretsiz ikramlardan faydalandıkları çok amaçlı mekânlar olan Millet Kıraathanesi ile Kardeşlik Parkı, Temapark ve Kent Meydanı’nda bulunan Kitap Kafeler yaz dönemi boyunca açık olacak.

Merkez, Selahaddin Eyyubi, Bismil Aziz Sancar, Hani Gürbüz bilgi evleri, Şehit Ali Gaffar Okkan, Sur, Silvan El Cezeri, Hani Hatuniye, Bismil Ahmedi Hani, Dicle akademi liselerinde öğrenim gören öğrenciler yaz etkinliklerinden de ücretsiz yararlanacak.

Yaz etkinliklerden faydalanmak isteyen 18 yaşından büyükler bizzat, küçükler ise velileriyle, bilgi evi ve akademi liselere başvuruda bulunabilecek.

Öğrenciler bir hafta tatil yapacak

Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’ne ait Gezin Uyanış Gençlik Kampı’nda ücretsiz tatil yapma imkanı bulacak. Kampa katılan öğrencilere içerisinde havlu, bone, havuz gözlüğü, şort, terlik, diş macunu ve diş fırçası bulunan çantalar hediye edilecek.

Alanında uzman eğitmenler, kampta öğrencilere milli ve manevi değerler seminerleri, resim, el becerileri, halk oyunları, müzik, okuma, sinema, yaratıcı drama, robotik ve ritim atölyelerinde eğitimler verecek.

Öğrencilerin fiziksel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla sportif faaliyetler kapsamında her gün belirli saatlerde yüzme, futbol, basketbol, satranç ve voleybol etkinlikleri düzenlenecek.

İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de kampa katılan öğrencilere yanma, yangın bilgisi, yangın çeşitleri, yangın güvenliği ve söndürme prensipleri hakkında eğitimler verecek tatbikatlar yaptıracak.

Kamptan yararlanan öğrenciler, kamp süresince diyetisyenler tarafından hazırlanan liste doğrultusunda üçü ana ikisi ara olmak üzere 5 öğün yemek hizmeti verilerek düzenli beslenmeleri sağlanacak.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Gazeteistasyon / Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın …

Bir cevap yazın