Kürt Sanatçı Farqin Azad’ın yeni albümü ‘Azadi’ çıktı

Gazeteistasyon / Kürt Sanatçı Farqin Azad, “Roj we Be” ve “Deri” albümlerinden sonra “Azadi” albümü ile yeniden müzik severlerin karşısına çıktı. Birçok eserin olduğu albümün ilk şarkısı “Azadi (Özgürlük)” tüm jijital platformlarda yerini aldı.

Malabadi gazetesinde yer alan haberde, tüm şarkıların dinleyici ile buluşmasının yaklaşık 12 aylık bir zaman aldığını söyleyen Farqin Azad, şarkılar Single ve Maxi Single olarak, dijital platformlarda ve stantlarda yerini alacağını ifade etti.

Çalışmalarını Paris’te sürdürüyor

30 yıldır Kürt kültür sanat çalışmaları yapan Farqîn Azad, 2017 yılından bu yana Fransa’nın Başkenti Paris’te bulunan Ahmet Kaya Kültür Merkezinde çalışmalarını sürdürüyor. Albüme adını veren Azadi eserinin söz ve müziği sanatçı Ozan Şiyar’a ait olup, bu albümde birçok değerli genç müzisyenler de enstrümanlarıyla bu albümde yer aldı. 35 yıla yakın Kürtçe müzikle uğraşan Farqin Azad, Silvanlı gençlerin geçmişteki gibi kendi dillerine, tarihine ve kültürüne sahip çıkmalarını ve kültür-sanat çalışmalarına katılmalarını istedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’le belediyelerdeh ‘aç çocuk kalmasın’ seferberliği

Gazeteistasyon / CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, partisi tarafından açıklanan vizyon belgesinin ardından, partili …

Bir cevap yazın