Dersim’de bir cennet; Pardi Vadisi

Metin Polat

Gazeteistasyon / Eşsiz doğası, dağları ve akarsuları ile her yıl Haziran ayı ile birlikte on binlerce yerli ve yabancıların akınına uğrayan Dersim’in Ovacık ilçesinde bulunan Pardi Vadisi tesisleri buraya gelenleri ilgi odağı.
Gelenlerin çadır kurabildikleri, dinlenebildikleri bir cenneti andıran Pardi Vadisi, bu yıl da binlerce kişiyi ağırlayacak. Pardi Vadisi işletmesi sahibi Hıdır Aydın, buraya her gelenin bir daha geldiğini ve doğasına hayran kaldığını söyledi.


Buraya bir işletme ruhu ile değil, aile yeri olarak baktıklarını ve gelen yerli-yabancı konukların da bunu hissettiğini belirten Aydın, “Ovacık’ın doğal harikasını herkes biliyor. Pardi Vadisi de onlardan biri. Bizi tek ayıran nokta, buraya gelenlerin kendilerini bir aile ferdi gibi hissetmeleri” dedi.


Pardi Vadisi etrafındaki arazilerde ve nehir kenarında gençlerin yüzlerce çadır açarak tatil yaptıklarını ve eğlendiklerini kaydeden Aydın, “Gençler geliyor, aileler geliyor. Türkiye’nin dört bir yanından, Avrupa’dan gelenler var. Burayı gelip gören özellikle yabancılar, tatil mevsimi geldiğinde mutlaka ararlar ve geleceği zamanı söylerler” şeklinde konuştu.


Pardi Vadisi tesislerinde kurulan alabalık çiftliğinde doğal ortamda yetişen balıkların lezzetini bilen müşterilerin sadece balık yemek için bile yüzlerce kilometre kat edip buraya geldiğini anlatan Hıdır Aydın, “Gelip balıkları kendi elleriyle tutup pişiriyorlar. Mutfağımız herkese açık. Öyle sıradan tesis değil. Gelen kişi balığını tutar, yemeğini yapar, ızgarasını yapar. Burada gördükleri rahatlıktan ve aile ortamı sıcaklığını hissettikleri için böyle davranıyorlar. Bizler de böyle samimi ortamdan memnunuz. Çünkü amacımız ticaret değil, insanlarımız gelip dinlensinler, eğlensinler, moral bulup gönül rahatlığı ile buradan ayrılsınlar” dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir