Avrupa’dan yeni sesler ilk kez İstanbul ve Ankara’da

Gazeteistasyon- Sound Of  Europe festivali kapsamında Avrupa’dan 12 farklı yeni ses İstanbul ve Ankara’da ilk kez müzik tutkunlarıyla buluşuyor.

Institut français Türkiye girişimi, EUNIC üye ülkelerin temsilcilikleri ve Kadıköy ile Çankaya Belediyeleri destekleri ile düzenlenen Sound of Europe Festivali 10, 11 ve 12 Haziran’da Avrupa’nın yeni seslerini Ankara ve İstanbul’daki müzikseverler ile buluşturacak. İstanbul Alan Kadıköy ve Ankara Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda düzenlenecek festivale   katılım ücretsiz olacak. Avrupa’dan 12 farklı müzik grubunu Türkiye’den yerel sanatçılarla aynı sahnede buluşturacak olan Sound of Europe Festivali, geniş müzikal seçkisiyle yediden yetmişe tüm müzikseverleri İstanbul ve Ankara’da bir araya getirecek. Festival, cazdan rock’a, folk’tan elektronik müziğe kadar geniş müzikal seçkisiyle farklı performansları sahneye taşıyacak.

Institut français Türkiye davetlisi olarak festivale Fransa’dan katılacak olan Paris kökenli Collectif Medz Bazar, dinleyenlere kültürler arası müzikal bir tecrübe yaşatıyor. Beşliyi oluşturan her müzisyen son derece başarılı birer

vokalist ve birer multi-enstrümantalist olarak tanınıyor. Müziklerinde eski ve yeni halk geleneklerini kullanarak özgürlük ve kardeşlik mesajları veren ekip, Türkçe, Ermenice, İngilizce ve Fransızca parçaları ile kültürel kaynaşmanın ve yenilenmenin hikayesini anlatıyor.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’le belediyelerdeh ‘aç çocuk kalmasın’ seferberliği

Gazeteistasyon / CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, partisi tarafından açıklanan vizyon belgesinin ardından, partili …

Bir cevap yazın