Kiliseye saldırıda en az 50 kişi yaşamını yitirdi

Gazeteistasyon / Nijerya’nın Ondo eyaletindeki bir Katolik kilisesine düzenlenen silahlı saldırıda en az 50 kişi hayatını kaybetti. Olayda çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Reuters haber ajansına bilgi veren bölgeye yakın hastanede görevli bir doktor 50’den fazla cansız bedenin çevredeki hastanelere getirildiğini söyledi.

Saldırının neden ve kimler tarafından düzenlendiği henüz netlik kazanmadı. Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari, saldırıyı hain bir eylem olarak nitelendirdi ve kınama mesajı yayımladı.
Yerel medya kaynakları, kilisedeki ayin sırasında saldırı düzenleyen silahlı kişilerin patlayıcılarda kullandıklarını ölenler arasında kadınlar ve çocukların da bulunduğunu haber veriyor.
Nijerya’da çeşitli grupların zaman zaman fidye için büyük saldırılar organize ettikleri biliniyor. Henüz saldırıyı üstlenen olmadığı belirtiliyor. Yetkililer saldırganların yakalanması için geniş kapsamlı operasyon başlatıldığını açıkladı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir