Hekimler Birliği Sendikası RTÜK’e başvurdu

 

Gazeteistayson- Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı, sağlıkta şiddetin önlenmesi için yasada yapılan değişiklik nedeniyle, TV’ler kamu sporunun yayınlanması için RTÜK’e başvuruda bulundu.

Sağlık’ta Şiddetin önlenmesine ilişkin Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlar’da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un, 27.05.2022 Tarih’li Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı, Hekim Birliği Sendikası olarak Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na başvurduklarını belirtti. Balcı, ‘İlgili Bakanlıklarca ve/veya Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca hazırlanan ve/veya hazırlanmakta olan “Öncelikli Yayın” veya “Kamu Spotu” bulunmaması halinde, Radyo ve Televizyonlarda yayınlanmak üzere Sağlık’ta Şiddet ve Yeni Cezaları konulu “Kamu Spotu” hazırlama konusundaki irade ve kararlılığımızı ilettik” dedi.

Hakim ve savcılara meslek içi eğitim verilsin 

Hekim Birliği Sendikası, 27.05.2022 Tarih’li Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık’ta Şiddet Kanunu’nun titizlikle ve eksiksiz uygulanabilmesi için, Türkiye Adalet Akademisi’ne de başvurarak, Hakimlere ve Savcılara “Meslek İçi Eğitim” verilmesine dair görüş ve önerisini sundu.

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Pediyatrik Kardiyak Yoğun Bakım Çalıştayı’ düzenlendi

Gazeteistasyon / Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kalp Merkezi’nde, “Pediyatrik …

Bir cevap yazın