vali su

Vali Su, çocuklarla fidan dikti

Gazeteistasyon- Diyarbakır Valisi İhsan Su, 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla çocuklarla fidan dikti.

Yenişehir ilçesinde eski stadın yerinde yapımı devam eden Millet Bahçesinde ilkokul öğrencileriyle bir araya gelen Vali Su, fidanları toprakla buluşturup, can suyu verdi. Yeşil alanlar oluşması için fidan dikmenin önemine dikkat çeken Vali Su, şöyle konuştu:

“Yaşanılabilir bir çevre, yeşil bir ortam sağlıklı yaşam için çok önemli. Herkesin çevre gününü kutluyorum. Bu hafta içerisinde çeşitli etkinliklerimiz olacak. Çocuklarımıza yönelik etkinlikler, yürüyüşlerimiz olacak. İnşallah bu tür etkinlikler tüm toplumda çevre bilincinin gelişmesine, güçlenmesine katkısı olacaktır. Vatandaşlarımızın dünya çevre günü ve çevre haftasını kutluyorum.”

Çevre Haftası etkinliklerinde 1200 ağaç, 300 bin bodur bitkisi toprakla buluşacak.  Programa, Yenişehir Kaymakamı Murat Beşikci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ufuk Nurullah Bilgin, kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Çocuk katili, Selim Tekin öldü

Gazeteistasyon / İstanbul‘un Bahçelievler ilçesinde 16 yaşında Beyza Doğan‘ı öldürdükten sonra intihara kalkışan Selim Tekin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir