Mezopotamya’nın ilk kahve festivali Diyarbakır’da gerçekleştirilecek

Gazeteistasyon– Dream Sales Machine ve Alz Diyarbakır Mezopotamya Fuar ve Kongre Merkezi işbirliğiyle 28-29-30 Ekim’22 tarihleri arasında düzenlenecek Mezopotamya Coffee Festival ve Fuarı, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Kaya’nın da katıldığı toplantı ile tanıtıldı. Tanıtım toplantısında, Diyarbakır’da ilk kez gerçekleştirecek festivalin ayrıntıları ve kahveye dair detaylar aktarılırken, ödüllü baristaların elinden kahve tadımları gerçekleştirdi.

Dream Sales Machine tarafından gerçekleştirilen Mezopotamya Coffee Festival ve Fuarı, 28-29-30 Ekim 2022 tarihlerinde Alz Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. 2 Haziran Perşembe günü Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nda Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Kaya, Dream Sales Machine Yönetim Kurulu Başkanı Alper Sesli ve ALZ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Alagöz’ün katılımlarıyla gerçekleşen Mezopotamya Coffee Festival ve Fuarı tanıtım toplantısında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk kez böyle bir festival ve fuara ev sahipliği yapmasının heyecanı katılımcılarla paylaşılarak festivalin detaylarına yer verildi.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Kaya; Türkiye’nin büyük illerinde yapılan kahve festivalinin Diyarbakır’da yapılacak olmasından dolayı çok mutluyuz, bugün kentimiz adına önemli bir adım atıyoruz. Mezopotamya’da yaşamın başladığı, yerleşik hayata geçildiği bir yerde elbette kahveyi bunun dışında tutamayız.” dedi.

ALZ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Alagöz ise ışık doğudan yükseliyor sloganıyla başladıkları fuarcılık sektöründe 2022 yılında gerçekleştirdikleri fuarlarla ilgili rakamsal veriler verdi. Alagöz; “Coffee festival bizim için bu yılın en heyecan verici etkinliklerinden biri. Festivali büyük şehirlerden sonra Diyarbakır’ımıza kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz. 28 Ekim’de düzenlenecek Mezopotamya Coffee festival ve fuarı bölgemizin sıcacık insanlarının sosyal hayatına canlılık katarken, pek çok yeni iş fırsatlarını da beraberinde sunacak.” şeklinde görüşlerini aktardı.
Dream Sales Machine Yönetim Kurulu Başkanı Alper Sesli konuşmasında, Mezopotamya’nın bereketli topraklarının ilk kez bir kahve festivali ve fuarıyla buluşacağını vurgulayarak, “Kahve petrolden sonra sıvı emtia kategorisinde ekonomik büyüklük olarak en büyük ticari emtia, bu kadar büyük ticaretin döndüğü ürünün konuşma hakkı da Mezopotamya’da olmalıydı. İşte bu nedenle 28-29-30 Ekim tarihlerinde Mezopotamya’dan kahve kokusunu tüm bölgeye yaymaya karar verdik. Diyarbakır’da kahvenin 500 yıllık hikayesine yüzlerce kişinin eşlik etmesini hedefliyoruz.

Biletler https://www.dsmbilet.com/ adresinde satışa sunuluyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

‘Pediyatrik Kardiyak Yoğun Bakım Çalıştayı’ düzenlendi

Gazeteistasyon / Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kalp Merkezi’nde, “Pediyatrik …

Bir cevap yazın