On gözlü köprüde Diyarbakır lezzetleri görücüye çıktı

Gazeteistasyon- Tarihi on gözlü köprüde meşhur Diyarbakır lezzetleri görücüye çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen “Türk Mutfağı Haftası” kapsamında tarihi On Gözlü Köprüde yöresel lezzetleri tanıttı. Etkinlik kapsamında coğrafi işaret almış Diyarbakır’ın Duvaklı Pilavı, Mumbar Dolması ve Kadayıf tatlısı ikram edildi. Vatandaşlar On Gözlü Köprünün manzarası eşliğinde yemekleri tattı.

İkram edilen yemeklerden alan Yiyecek İçecek Hizmetleri Eğitmeni Şaibe Şener, yemeklerin aslına uygun yapıldığını söyledi. Farklı lezzetlerin yer aldığı etkinliğin renkli geçtiğini belirten Şener, şöyle konuştu:

“Yemekler benden açıkçası geçer not aldı, yani çok beğendim. Etkinlikte bize mumbar dolması ve kadayıf ikram ettiler. Hatta mumbar dolması çok güzel olmuş, bu kadar fazla pilavı bu şekilde tutturabilmek gerçekten büyük başarı. Etkinlik, Diyarbakır mutfağının tanıtılması adına güzel bir etkinlik bu tarz etkinliklerle mutfağınızı daha geniş kitlelere ulaşabilir diye düşünüyorum”

“Kentin tanıtımına katkı sunuyor”

Elif Yıldırım ise etkinlik sayesinde arkadaşlarıyla farklı bir gün geçirme imkanı elde ettiklerini söyledi.

Etkinliğin turizme de katkısı olduğunu kaydeden Yıldırım, “Bu etkinliklerle Diyarbakır yemeklerini diğer insanlara da tanıtmış oluyoruz. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyorum.” dedi.

İkram edilen yemeklerden tadan Hacer Yetiştiren de programdan keyif aldığını aktararak şunları dile getirdi:

“İkram edilen yemekler gayet temiz ve lezzetliler. Diyarbakır’ın yöresel yemeklerini güzel manzara karşısında afiyetle yedik. Böyle büyük bir etkinlik düzenlemek lezzetli oluyor. Düzenlenen etkinlik için çok teşekkür ediyoruz”

Etkinlikler kapsamında Bugün ise tarihi Keçi Burcu’nda vatandaşlara coğrafi işaret almış meşhur Diyarbakır Ciğer Kebabı İkramı olacak.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir