HDP: Öcalan’ın köyüne yapılan ziyaret engellendi

Gazeteistasyon- DTK, DBP, TJA ve HDP, tecridi protesto etmek amacıyla Abdullah Öcalan’ın Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde bulunan ailesine ziyarette bulunmak istedi. Ziyaretin engellenmesi üzerine Halfeti ilçe binasında basın açıklaması yapıldı.

DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Öcalan’nın ailesini ziyaret etmek istediklerini ancak izin verilmediğini belirterek, ‘’Her birimiz başka yerlerden geldik. Bugün yine gördük ki bu iktidar devleti baş aşağı götürmeye, çürümeye, çaresizliğe sürüklüyor, buna bir kez daha şahit olduk. Bir köye gitmemizden bu kadar korkuyor olmalarından bugün bir kez daha gördük. Öcalan’ın Türkiye demokrasisi açısından ne kadar vazgeçilmez olduğunu dile getirmek için Amara’ya gidiyorduk. Bugün Öcalan’ın felsefi, önerdiği alternatif düşüncesini, nasıl bir özgürlük ve demokrasi önerdiğini bütün dünya biliyor. Bugün sadece Kürtler değil bütün halklar Öcalan’ın özgürlüğünü istiyor’’ dedi.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir