Deve geçidine bungolav evler

Gazeteistasyon- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirmesine olanak sağlayan Deve geçidi Piknik Alanı’nda başlattığı yenileme çalışmaları sürüyor.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 161 dönüm alan üzerine kurulu Deve geçidi Piknik Alanı’nda bakım ve yenileme çalışması gerçekleştiriyor.

Ekipler, bir yandan mevcut yapıların ve ağaçların bakım onarımını yaparken bir yandan da bölge coğrafyasına uygun yeni bitki ve ağaçları toprakla buluşturuyor. Piknik için gelen vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kafe, restorant, büfe, tuvalet, mescit ve 360 araç kapasiteli otopark inşa edilecek alana çocuk oyun alanları, seyir terasları, yürüyüş yolları oluşturulacak.

Gençlere kamp alanları oluşturulacak

Gençler ve sporseverlerin faydalanacağı 1500 metrekarelik paintball oyun sahası, okçuluk, atıcılık ve basketbol sahasının kurulacağı alanda ayrıca 5 bin 500 metrekarelik izcilik kampı ve bungalov evleri yapılacak.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir