OSB’de Yüksek İstişare Kurulu kurulacak

Gazeteistasyon / Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Fidan, kent sanayisinin gelişimi ve ortak akılda buluşmak için STK’lar ve kamu kurumlarıyla ortak toplantılar yapacaklarını ve Yüksek İstişare Kurulu oluşturacaklarını açıkladı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Yönetim Kurulu Üyeleri, Yüksek İstişare Kurulu ve İş Konseyi Üyeleri Raif Türk ve Süleyman Odabaşı’ndan oluşan bir heyet, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nin yeni yönetimini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan ilk olarak konuşan OSB Başkanı Mustafa Fidan, kent sanayisinin gelişimi ve ortak akılda buluşmak için STK’lar ve kamu kurumlarıyla ortak toplantılar yapacaklarını ve bu amaçla Yüksek İstişare Kurulu oluşturacaklarını açıkladı.

Fidan, “İlk günden söylediğimiz bir söz vardı. O da üreten Diyarbakır ve kazanan her zaman Diyarbakır olacak sloganıydı. Kazanan Diyarbakır oldu, sanayicilerimiz oldu. Bu saatten sonra yapacağımız tek bir iş var. STK’lar ve kamu kurumlarıyla ortak paydada buluşup, ortak projeler yapıp, ortak akıl oluşturup, ortak fikirler üretip iyi şeyler yapmaya çalışacağız. Geçen 4 yıl içerisinde olduğu gibi STK’larla ortaklaşmaya devam edeceğiz. Ayrıca OSB’mizde Yüksek İstişare Kurulu’nu kuracağız. Kentin önemli STK’ları ile iletişim halinde olup fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya da yeni seçilen yönetime hayırlı olsun dileğinde bulunarak, “Diyarbakır son 4 yıl içerisinde Organize Sanayi Bölgeleri’nin kurulumu ve alt yapısına katkı anlamında çok önemli mesafeler kat etti. Bunun en önemli gerekçesi de Diyarbakır’da oluşan bir Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun çalışmaları sonucunda bunların hepsi ortaya çıktı. Son bir yılda her ne kadar Koordinasyonla ilgili sorunlar yaşansa bile OSB’de oluşacak Yüksek İstişare Kurulu’nun süreç içerisinde yeniden Diyarbakır’da Ekonomi Koordinasyon Toplantılarıyla sürece ivme kazandıracağına inancımız tamdır” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Memleket partisi sözcüsü Özkal: ‘Vali anayasaya aykırı konuşamaz’

Gazeteistasyon- Memleket Partisi Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan Kocaeli Valisi’nin ‘Devletin ideolojisi İslamdır’ ifadelerine, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir