Metin Kemal Kahraman

Metin Kemal Kahraman’ın Muş konseri de iptal edildi

Gazeteistayson- Sanatçı Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin Muş’ta 17 Mayıs’ta yapılması gereken konser valilik tarafında iptal edildi.

Konserin iptali üzerinde yazılı bir açıklama yapan Metin Kemal Kahraman şunları söyledi:

‘’Bilindiği gibi Muş konserimiz haftalar öncesinden başvurusu yapılıp hazırlıklarına başlanmış küçük bir turnenin ilk ayağı olacaktı. Buna rağmen yasaklama kararı konserden bir gün önce ve mesai bitimine yarım saat kala telefonla, şifahen bildirilmiş, kararın yazılı bildirimini ise ancak bir sonraki güm mesai saatleri içerisinde alabileceğimiz söylenmiştir.

Böyle yapılarak yasaklamanın müzisyenler ve organizatörler için ve tabi bilet alan dinleyicilerimiz için sadece bir yasaklama kararı olmayıp, maddi manevi bir yüke dönüştürülmesi amaçlanmıştır. Aylarca öncesinden müzisyenler o günlerini bu konser için ayırmışlardır. Hiçbir kurumdan destek alınmadan konser salonu tutulmuş, bunun için ücret ödenmiştir. Müzisyenler için uçak bileti alınmış, otelde odalar rezerve edilmiştir. Afişler basılmış, sosyal medyada paralı duyurular yapılmış ve onlarca insan bu iş için çalışmıştır. İşte bunların hepsi de bir yük olarak yaşatılmalıdır ki, yasak kendilerine reva gördükleri nefret yükünü biraz olsun rahatlasın.

Başta MÜYORBİR ve MESAM olmak üzere meslek kuruluşlarımızı bu konuda tavır almaya davet ediyoruz.’’

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir