Keçi burcunda tiyatro gösterisi

Gazeteistasyon- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun düzenlediği,  ‘15. Liselerarası Tiyatro Şenliği’ kapsamında genç sanatçılar tarihi Keçi Burcu önünde performanslarını sergiledi.

7 liseden öğrencilerin katılımıyla devam eden “Liseler Arası Tiyatro Şenliği” kapsamında sokak tiyatrosu atölyesi gösterimi Keçi Burcu önünde yapıldı.

Tiyatro gösterisinde Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler’in Diyarbakırlı şair Ahmet Arif’in “Ben Anadolu’yum” isimli şiirinden esinlenerek hazırladığı oyun sahnelendi.  DBŞT oyuncu ve kursiyerlerin sahne aldığı oyunu tarihi Keçi Burcunu ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler de katıldı.

Oyuncuların performansını merakla izleyen vatandaşlar, oyuncuları uzun süre alkışladı.Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler ise DBŞT’nin ‘Liseler Arası Tiyatro Şenliği’nin şenlikten çok ulusal boyutta bir festivale dönüştüğünü söyledi.

Oyuncuların başarılı performans gösterdiğini ifade eden Güler, şöyle konuştu:

“Bugün burada sokak tiyatrosu performansı yaptık. Genç arkadaşlarla Anadolu’yum ben şiirini yani Diyarbakırlı bir şairin Ahmet Arif’in bir şiirini sokağa uyarladık. Oyunda DBŞT kursiyerleri sahne aldı ve onların 2 günlük provadaki üstün çabaları sonucunda halkın da içine katıldığı interaktif bir sokak tiyatrosu performansı yapıldı. Çünkü tiyatro hayattır, hayat sokakta mottosuna çok inanıyoruz o yüzden sanatı sokağa taşındıkça halkla buluşma kanaları da artmış olacak.”

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeneroğlu, Kapatılan şehir üniversitelerinin mağduriyeti sürüyor

Gazeteistasyon- DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının yıl dönümünde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir