Demirtaş’a onur ödülü verildi

Gazeteistasyon- Edirne cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’a Kürt yazar ve aydın İbrahim Ahmed adına kurulan İbrahim Ahmed Vakfı tarafından 2022 Onur Ödülü verildi.

Süleymaniye’de gerçekleşen ödül törenine HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Feleknas Uca, Van Milletvekili Sezai Temelli, YNK Eş Genel Başkanı Bafil Talabani ve Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, çok sayıda Kürt siyasetçi, aydın ve yazarın da aralarında bulunduğu binlerce kişi katıldı. Ödül vakıf başkanı Şehnaz İbrahim Ahmed tarafından Demirtaş adına Felaknas Uca’ya verildi. Demirtaş ödül vesilesiyle törene şu mesajı gönderdi:

“Değerli yazar İbrahim Ahmed adına verilen ödülü bana layık görmenizden büyük onur duydum. Çok kıymetli İbrahim Ahmed’i rahmetle, minnetle anıyorum. Vakıf görevlilerine, bu anlamlı dayanışma kararlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ödül, benim halkıma karşı görev ve sorumluluklarımı artırmıştır. Ben de buna layık olmaya çalışacağım.
Tekrar teşekkür ediyor, herkese içten, sıcak selam ve sevgilerimi gönderiyor, özgür yarınlarda yüz yüze görüşebilmeyi umuyorum.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Deniz tabanındaki kablolar deprem sensörü olarak kullanılabilir

Gazeteistasyon / Bilim insanları deniz tabanlarındaki internet kablolarının deprem ve tsunamileri tespit etmek ve iklim ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir