Uşak Valisi Funda Kocabıyık görevinden alındı

Gazeteistasyon / İçişleri Bakanlığı Kocabıyık’ın merkeze çekilmesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir” dedi. Vali Kocabıyık’ın görevden alınmasının, eski AKP milletvekili olan eşi Hüseyin Kocabıyık’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın sonrasında olması dikkat çekti.

  1. ve 26. dönemde AKP İzmir Milletvekili olan Hüseyin Kocabıyık Twitter’den, “Bizimki de nasıl bir kader böyle! Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar” demiş devamında da şunları söylemişti:
    “Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz.”
    “Yazdıklarımı kimse başka yerlere çekmesin” diyen Kocabıyık, “Ak parti kuruluş beyannamesi benim yazdıklarımın referansıdır. Biz bu partide fikirlerimizi her zaman özgürce söyledik ve söyleriz. Yazdıklarım ilkeseldir.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

HDP Eş Genel Başkanı, 6’lı masanın önerisine temkinli yaklaştı

Gazeteistasyon / HDP Eş Genel Başkanı Sancar: “6’lı masaya da bütün toplumsal muhalefete ve demokrasi …

Bir cevap yazın