Rusya’dan Batı’ya uyarı: Nükleer savaş tehlikesini küçümsemeyin

Gazeteistasyon / Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’daki savaşta Kiev’e açık destek veren Batı’yı ‘nükleer çatışmayı hafife almaması’ konusunda uyardı.
NATO’nun Ukrayna’ya silah sağlayarak Rusya ile ‘vekalet savaşına’ girdiğini söyleyen Lavrov, Moskova’nın ‘nükleer savaşı ne pahasına olursa olsun önlemeye çalışma ilkesini desteklemek için çok şey yaptığını’ kaydetti.

Devlet televizyonunda yayınlanan röportajda Lavrov, “Bu, her şeyi temel aldığımız kilit konumumuzdur. Riskler şu anda dikkate değer. Bu riskleri yapay olarak arttırmak istemiyorum. Çoğu bunu ister. Tehlike ciddi, gerçek. Bunu küçümsememeliyiz.” diye konuştu.

Rusya’nın Ukrayna’nın batısında depolama tesislerini vurduğunu hatırlatan Lavrov, “NATO, özünde Rusya ile bir vekil üzerinden savaşa giriyor ve bu vekili silahlandırıyor. Savaş, savaş demektir.” ifadesini kullandı.

Lavrov, Ukrayna’daki çatışmayı sona erdirmek için yapılacak herhangi bir anlaşmanın çekirdeğinin büyük ölçüde sahadaki askeri duruma bağlı olacağını kaydetti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

HDP Eş Genel Başkanı, 6’lı masanın önerisine temkinli yaklaştı

Gazeteistasyon / HDP Eş Genel Başkanı Sancar: “6’lı masaya da bütün toplumsal muhalefete ve demokrasi …

Bir cevap yazın