Şenyaşar ailesi adalet nöbeti tutuyordu

Şenyaşar ailesi vicdanı Fakıbaba’yı rahatsız etti

Gazeteistasyon-  Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Ahmet Eşref  Fakıbaba, Bakan olduğu dönemde, Şenyaşar ailesine yönelik saldırıya ‘terör’ dediği için, ‘’Keşke öyle bir ifadede bulunmasaydı’ diyerek günah çıkardı. Adliye önünde ‘Adalet nöbeti’ tutan Ferit Şenyaşar ise, ”Vicdanı Fakıbaba’yı rahatsız etti. ‘Zamanı geldiğinde açıklayacağm demişti’ adliye önündeyiz. Fakıbaba’yı bekliyoruz” dedi.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz’a konuşan, Ahmet Eşref Fakıbaba,  Şenyaşar ailesine yönelik 2018’deki saldırıdan sonra ‘terör olayı’  ifadesi kullandığı içim kendini affedemediğini söyleyerek şunları söyledi:

‘’Ben ne hakimim, ne savcıyım, ne avukatım. Vicdanımın sesini dinledim. Bana terör olayı olarak anlatılmıştı. Ben de dedim ki ‘PKK yapmış.’ Bakandım, o zaman. Bana göre bu, devlet adamına yakışır konuşma olmadı. Ama bana öyle söylendi, ben de öyle bir ifadede bulundum. Keşke söylenmeseydi, keşke öyle bir ifadede bulunmasaydım. İki gün sonra baktım ki, Allah rahmet eylesin, bu adamların dükkanına gitmişim. Devletin bakanıyım. Adamlar PKK’lı olsa bana bir şey yapmaları lazımdı. Beni güler yüzle uğurlamışlar. Sonradan belli oldu. Bunlar PKK’lı değil, HDP’ye oy veren vatandaşlar. Buna saygı duyarım. HDP’ye oy vermek ayıp değildir. ‘Terör olayı’ dediğim için kendimi affedemedim.”

Suruç’ta abası ve 2 abisini silahlı saldırıda kaybeden Fetir Şenyaşar, ise Fakıbaba’nın açıklamalarını değerlendirdi Şenyaşar, ”O  dönemde Hükümet aleyhimize konuştu. Ancak halk bu olaya tepki gösterdi. Vicdanı Fakıbaba’yı rahatsız etti. Konuşturmaya mecbur etti. Geç konuştu ama kabul diyoruz. Şimdiye kadar neredeydi demiyoruz. Devamını getirmesini istiyoruz. Fakıbaba ‘zamanı gelince açıklayacağım’ diye konuşmuştu. Türkiye’de bu olayı biliyor.  Bu olaydan rahatsızlık duyuyorsa biz adliye önündeyiz gelsin bizimle konuşsun. Zamanı gelmiştir” diye konuştu.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın