İnce: Altılı ittifak çeyrek altın günlerine dönüştü

Gazeteistasyon- Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, tarımsal sulamada  yaşanan sıkıntılara karşı çözüm önerilerini anlatmak üzere düzenlediği basın toplantısında , “Bari her toplantıda birer çeyrek altın getirsinler. Bunların ki altın günlerine döndü”* dedi.

Muharrem ince, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Altılı ittifak ile ilgili soruları cevaplayan İnce, “Ben ittifak olmaz demiyorum. Ittifak olur. Olmalıdır da. Fakat ittifakın başarılı olması için önce ilkelerin olması lazım. Mesela yazarsın dersin ki biz, seçimi kazandığımızda et sorunu 6 ay içinde çözeceğiz. Yurt kapasitesini 2 yıl içinde 2 katına çıkaracağız. Mazotun 10 lirasını çiftçiye devlet ödeyecek. Emeklilerin Bayram ikramiyesini 3 katına çıkaracağız. Neyse. Anlaştığınız uzlaştığınız konularda mesela eğitimi, tarikatlara, cemaatlere bırakmayacağız. Bunun gibi anlaştığınız konuları alt alta yazarsanız, ittifak ortakları ile imzalarsınız ve ortaya bir de  lider çıkarırsınız. Adayımız da bu dersiniz. Bu olur.”

Toplantiları altın gününe döndü

Toplantıların içeriğini kaybettiğini, liderlerden farklı sesler çıktına vurgu yapan Genel Başkan Muharrem İnce; *”Ama ortada aday yok. Ortada üzerinde uzlaştıkları Metin yok. Gerisi altın gününe döner. Kimin evinde toplanıyorlarsa birer çeyrek altın versinler, ona gerisi olur. Yani altın günü olur bu. Ama benim dediğim gibi olursa olur. Henüz onu göremedik. Şu anda altın günü olarak devam ediyor.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın