Hasan Cemal

Hasan Cemal,  Cumhurbaşkanı’na hakaretten beraat etti

Gazeteistasyon-  T24 yazarı Hasan Cemal hakkında, Twitter’da 2016-2020 yıllarında yaptığı iki Twitter paylaşımı gerekçe gösterilerek, “Cumhurbaşkanı’na zincirleme aleni hakaret” davası açıldı.  İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, mahkeme suç unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle Hasan Cemal’in beraatine karar verdi.

Hasan Cemal savunmasında, “Cumhuriyet gazetesinde genel yayın yönetmeniyken, başyazarım Nadir Nadi’nin seksen yaşına merdiven dayadığı günlerdeki bir başyazısında, hiç unutmadım,  şöyle yakınmıştı: ‘Bu adam bu dünyaya  boşuna mı gelmiş  diyecekler?..’ Ben de bugünlerde Nadir Bey’in hissiyatını yaşıyorum. 78 yaşındayım ve ne yazık ki  hiçbir şeyin değişmediğini görüyorum. 54 yıldır gazetecilik yap, yaz çiz ve değişen bir şey olmasın, için sevinçle dolu olarak hiç yaşama. Sayın Yargıçlar, son sözüme gelince: Hakaret davalarıyla  bu ülkede ifade özgürlüğü boğuluyor” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın