Buldan: Kobani’ye yardımın faturası 91 gözaltı kararı

Gazeteistasyon- HDP EŞ Genel Başkanı Pervin Buldan, bugün gözaltına alınan 91 kişinin Kobani’ye yönelik insani yardımları hedef aldığını açıkladı.

HDP Grup toplantısında, gündemi değerlendiren HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, aralarında eski Belediye Eşi Başkanları, Meclis üyeleri ve parti yöneticilerinin de bulunduğu 91 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği ve 46’sının gözaltına alındığını belirterek şunları söyledi:

‘’ Bu kumpası da basına “Kobanî’de 2. dalga operasyonu” diye servis etmeye başladılar. Bugünkü operasyon, Kobanî’ye yönelik o süreçte insani yardımda bulunanları hedef almaktadır.  Çökmekte olan Kobanî Kumpas Davasına yeni algı operasyonlarıyla, yeni kumpas operasyonlarıyla itibar kazandırmaya çalıştıklarını görüyoruz. Operasyon kararını verenler bugün bir kez daha suçüstü yakalanmıştır. Bir çeteciyi mahkeme başkanı yapan zihniyetin, bu son operasyonu IŞİD adına yaptığı su götürmez bir gerçektir. IŞİD katliamlarına arka çıkıp tüm dünyanın sahiplendiği insani yardımı ise suç haline getirmeye çalışan karanlık zihniyeti, tüm Türkiye kamuoyu ve bütün dünya iyi görmeli ve tanımalıdır. Amaçlarını iyi biliyoruz. Kobanî düşmediği için IŞİD’le yaptıkları ticaret sekteye uğradı. Rant muslukları kapandı. Sıkıntılarının büyük olduğunu biliyoruz. ‘’

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

HDP Eş Genel Başkanı, 6’lı masanın önerisine temkinli yaklaştı

Gazeteistasyon / HDP Eş Genel Başkanı Sancar: “6’lı masaya da bütün toplumsal muhalefete ve demokrasi …

Bir cevap yazın