BTS: Torpil değil, adalet istiyoruz

Gazeteistasyon- Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünde geçen yıl yapılan görevde yükselme Sınavı mülakatlarında yaşanan adam kayırmacılığa, sendikal ayrımcılığa ve hukuksuzluğa karşı, ‘’Torpil değil adalet istiyoruz’’ dedi.

Birleşik Taşımacılık Sendikası Diyarbakır şube Başkanı Süleyman Bozkurt, görevde yükselme sınavı mülakatlarında yaşanan adam kayırmacılığa, sendikal ayrımcılık ve hukuksuzluğa karşı basın açıklaması yaptı. Bozkurt basın açıklamasında, ‘’Bizler onlarca arkadaşımız, üyemiz gibi yazılı sınavlarda 96-98-100 alıp mülakatlarda 70 altında puan verilmek suretiyle saf dışı bırakılan elenen nitelikli demiryolcularız’’ dedi.

Bozkurt basın açıklamasında şunları söyledi: ‘’Geçen yıl yaşanan mülakat hukuksuzluğu sonrası gerek basın açıklamalarımızda gerek kurum yöneticileriyle yaptığımız görüşmelerde hukuksuzluğu haykırdık. Biz BTS’lilere karşı yapılan sendikal ayrımcılığa son verin, mülakatı değil liyakati esas alın dedik. Hukuksuz mülakatlara karşı açtığımız 7 dava idare mahkemeleri kararıyla iptal edildi. Birçok üyemiz idareye karşı hukuk mücadelesinde bu şekilde bir sonuç olacağı öngörüsüyle dava dahi açmadı.

Biz BTS’liler nezdinde bir kez daha halkımıza, emekçilere yönelik bakış açınız ve politikanızın iflas ettiğini açıklıyoruz. Biz layık olduğumuz yerlere geleceğiz ama biz geldiğimizde sizleri orada görür müyüz? İşte orasını hiç sanmıyoruz. BTS, bugüne kadar emek ve hak mücadelesinde durduğu gibi durmaya devam edecek. Üyelerimiz ile dayanışma içinde haksızlığa karşı durmaya devam edeceğiz.’’

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın