PEN ve Demirtaş’tan Margosyan mesajı

Gazeteistasyon / PEN Türkiye Yönetim Kurulu ve HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mıgırdiç Margosyan için başsağlığı mesajı yayımladı.
PEN Türkiye Yönetim Kurulu’nun yayımladığı mesajda, Margosyan’ın yaşadığı toprakların kültür zengiliğini son derece duyarlıklı bir dil ve ustaca bir kurguyla anlatan son derece değerli bir yazar olduğu belirtildi. PEN, “Dostumuz Mıgırdiç Margosyan eserleri, yayıncılığı ve esprili kişiliği ile hem Ermeni hem de tüm Türkiye kültür ve edebiyatı için büyük bir değer olarak anılacak, okunacak, aydınlatmayı sürdürecektir” dedi.

Demirtaş’tan Mıgırdiç Margosyan için başsağlığı mesajı

3 Kasım 2016 tarihinden beri Edirne F tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün vefat eden Ermeni yazar Mıgırdiç Margosyan’ın ardından başsağlığı mesajı yayınladı. Demirtaş’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Sevgili hemșerim, değerli ağabeyim; bu toprakların acısını, sevincini yüreğinde harmanlayan Ermeni halkının güzel evladı Mıgırdiç Margosyan’ı saygıyla anıyor, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.”
Margosyan, 7 Nisan Perşembe günü Kumkapı Patrikhane kilisesinde saat 14.00’te yapılacak törenin ardından Şişli Ermeni Mezarlığında toprağa verilecek.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Deniz tabanındaki kablolar deprem sensörü olarak kullanılabilir

Gazeteistasyon / Bilim insanları deniz tabanlarındaki internet kablolarının deprem ve tsunamileri tespit etmek ve iklim ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir