Meslektaşları Aydın Engin’i son yolculuğuna uğurladı

Gazeteistasyon-Geçirdiği ameliyat sonrası oluşan komplikasyonlar nedeniyle yoğun bakımda tedavisine devam ederken vefat eden,81 yaşındaki gazeteci Aydın Engin, meslektaşları ve milletvekilleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Aydın Engin, kendi isteği ve pandemi nedeniyle tören yapılmadan, bugün saat 13.00’te Çengelköy Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. Engin’in cenazesine çok sayıda meslektaşı, milletvekilleri ve sevenleri katıldı.

Aydın Rengin Kimdir?

1941 yılında Ödemiş’te Dünyaya geldi. İstanbul üniversitesi Hukuk Fakültesinde okurken, öğrenimini bırakarak tiyatroculuğu seçti.  1963-64 yıllarında TİP’in kuruluş yıllarında Kadıköy İlçesi Gençlik kulları başkanlığı yaptı. Senaryolar ve radyofonik oyunlar yazdı. Yılmaz Güney’in özel senaristi olarak çalıştı. 1969 yılında tiyatro mesleğini bırakarak gazeteciliği seçti. Gazeteci olarak birçok kez hapse girip çıktı. 31 Ekim 2016 sabahı Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyon doğrultusunda PKK ve FETÖ’ye üye olmadan örgüt adına suç işlemek iddiası ile gözaltına alındı. 5 Kasım 2016 günü Sorgularının ardından savcılık tarafından adli kontrol talep edilen Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Hikmet Çetinkaya ve yazar Aydın Engin, işlemlerinin ardından mahkeme tarafından alından kararla adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’le belediyelerdeh ‘aç çocuk kalmasın’ seferberliği

Gazeteistasyon / CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, partisi tarafından açıklanan vizyon belgesinin ardından, partili …

Bir cevap yazın