Diyarbakır Valisi’nden Newroz mesajı

Gazeteistasyon / Diyarbakır Valisi Karaloğlu, yarın kentte kutlanacak Newroz bayramı için mesaj yayınlayak, “Diyarbakır’ımız, ülkemiz ve coğrafyamıza neşe ve bereket getirsin. Nevruzumuz kutlu olsun. Newroza me pîroz be. Newrozê ma pîroz bo” dedi.
Vali Karaloğlu mesajında, “Bolluğun, bereketin, yeniden uyanışın ilk günü olan Nevruz Bayramımız kutlu olsun. Bir kere daha çiçeklerin açışına, ağaçların meyveye duruşuna şahit oluyoruz. Canlar tekrar hayata uyanıyor, tabiat yeniden tazeleniyor, güzelleşiyor. Yeni bir bahara daha merhaba diyoruz. Merhaba hareketin, bereketin, bolluğun, güzelliğin müjdecisi bahar… Nevruz’dur, Yenigün’dür, Bahar’dır. Orta Doğu’dan Anadolu’ya, Asya’dan Balkanlara kadar, gönül coğrafyamızın her köşesinde açan tüm renklerin ortak adıdır. Zengin kültürümüzün tüm renklerini, değerlerini ve çeşitliliğini tazeleyen milli ve kültürel bağlarımızı pekiştiren, geçmişten günümüze büyük bir coşkuyla taşıdığımız önemli zenginliğimizdir. Her yıl, doğanın tüm renkleriyle bizleri kucaklaması; insanlık için arınmayı, yenilenmeyi, yeniden dirilişi muştulayan bu kadim bayramımız; Diyarbakır’ımız, ülkemiz ve coğrafyamıza neşe ve bereket getirsin. Nevruzumuz kutlu olsun. Newroza me pîroz be. Newrozê ma pîroz bo” ifadelerini kullandı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın