HDP Newroz programını açıkladı

Gazeteistasyon- HDP Newroz kutlamalarını bu yıl “Şimdi Kazanma Zamanı / Dem Dema Serkeftinê ye” başlığıyla 29’u il olmak üzere 75 merkezde gerçekleştiriyor.

HDP Basın borusu tarafından Newroz’un kutlanacağı il ve ilçeleri şöyle sıraladı:

İstanbul’da 20 Mart’ta Yenikapı Newroz kutlamasına HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ile HDK Eş Sözcüsü Esengül Demir, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Yeşil ve Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, SODAP Eş Sözcüsü Sevtap Akdağ Karahanlı, SYKP Eşbaşkanı Cavit Uğur, EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü katılacak.

Diyarbakır’da 21 Mart’ta Newroz Parkında yapılacak olan kutlamaya ise Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın yanı sıra  DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Kürt siyasetçi Ahmet Türk, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Azadî Partisinden Ayetullah Aşıti, Kürt Kadın Platformundan Sevim Biçici ile Avrupa ve Ortadoğu’dan 15 ülkeden 100’ü aşkın siyasetçi, yazar, aydın ve akademisyen katılacak.

.Yarın ise,  Şırnak,  Dersim, Mersin, Iğdır’da Newroz kutlamaları yapılacak.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın