Rusya’dan paralı asker uyarısı

Gazeteistasyon / Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları 22. gününde devam ederken, Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Zaharova, “Şu anda ABD ile aktif bir müzakere süreci yok. Ayrı ayrı ortaya çıkan sorunlar var. Rus tarafı olarak 6 ay boyunca ABD ile siber güvenlik, Ukrayna ve küresel güvenlik konularını müzakere etmek için aktif çabalarımız oldu” dedi.
Zaharova, Ukrayna ile müzakerelerin hangi boyutta olduğu sorusuna, “Şu anda video konferans yoluyla müzakereler yürütülüyor. Askeri, siyasi ve insani koridor konuları tartışılıyor. Rusya’nın talepleri son derece anlaşılır ve aynı zamanda bu talepler ile Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonlarının gerekçesi de aynı. Kiev’in sonunda Ukrayna’nın silahsızlandırılması ve Nazi gruplarından arındırmasını idrak edeceğini umuyoruz. Kiev rejimi bunu ne zaman anlarsa askeri operasyonlar o kadar erken tamamlanacak” diye cevap verdi.

‘Paralı askerlik, elçilikler üzerinden yapılıyor’

Ukrayna’ya paralı asker ve silah gönderen ülkelere seslenen Zaharova, “Eğer Ukrayna’ya paralı asker ve silah sağlanırsa sadece Slovakya değil diğer ülkeler de kendileri için sorun oluşturur. Paralı asker alımını tüm dünyadaki Ukrayna büyükelçilikleri üzerinden yapıyorlar” dedi.

Rusya lideri Vladimir Putin’e yakın isimlerden Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı ve eski Devlet Başkanı Dimitri Medvedev de Batı’yı Rusya’yı parçalamak için “Rusofobik bir plan” yapmakla suçladı. Medvedev, Rusya’nın tüm düşmanların planlarını bozacak güce sahip olduğunu ifade etti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın