4’ü zihinsel engelli aileye Belediye sahip çıktı

Gazeteistasyon– Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Mevlana Halit Mahallesi’nde yaşayan Kaya ailesinin 6 çocuğundan 4’ü zihinsel engelli. Kirada kalan ve geçimini sağlamakta zorlanan aileye Bağlar Belediyesi ayni ve nakdi destek sağladı.

6 kardeşin 4’ü doğuştan zihinsel engelli. 3 kız ve bir erkekten oluşan engelli kardeşlerin yaşları 9 ile 22 arasında değişiyor. Dünyaya engelli olarak gözlerini açan kardeşler için aile bugüne kadar çalmadık hastane ve gitmedik doktor bırakmamış. Ancak tüm çabalara rağmen tıbbi olarak tedavi imkanı bir türlü bulunamamış.

Kirada oturan Baba gündelikçi, anne ise ev hanımı. Zor koşullar altında yaşayan Kaya ailesine Bağlar Belediyesi sahip çıktı.  Aileyi ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Başkanı Hüseyin Beyoğlu yaşadıkları sıkıntıların aşılması konusunda her türlü desteği vereceğini ifade ederek, ‘’Size hizmet etmek, destek olmak bizim hem belediye başkanı hem de bu kentin evladı olarak görevimiz. Zor durumda olan hiçbir vatandaşımızı yüzüstü bırakamayız” dedi.

Baba Osman Kaya ve anne Gülten Kaya da kendilerini ziyaret eden Başkan Beyoğlu ve eşi Dürdane Beyoğlu’na teşekkür etti.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın