Gazeteci Sedef Kabaş’a 2 yıl 4 ay hapis

Gazeteistasyon / ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve iki bakana karşı da ‘kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret’ suçlamasıyla hakkında 12 yıl 10 ay hapis cezası istenen gazeteci Sedef Kabaş’a 2 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Çağlayan’daki İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada savcı Kabaş’ın cezalandırılması yönünde mütalaa verdi. Kabaş’ın “cumhurbaşkanına hakaret” ve Süleyman Soylu hakkındaki sözleri için “kamu görevlisine hakaret” suçlamalarından cezalandırılmasını istedi. Cezaların üst sınırdan verilmesini talep etti.
Savcı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açısından da hakaret suçu oluşmadığı gerekçesiyle Kabaş’ın bu suçlamadan beraatına karar verilmesini istedi.
Ayrıca Savcı Kabaş’ın tutukluluğunun devamına karar verilmesini talep etti. Hakim mütalaasının ardından duruşmaya 15 dakika ara verdi.
Aranın ardından konuşan Kabaş’ın avukatlarından Bahar Ünlüer “Müvekkilin bakmakla yükümlü olduğu 12 yaşında bir oğlu var. 49 gündür tutuklu olması nedeniyle annesinin bakım ve şefkatinden uzak. Parkinson hastası büyük annesinin yanında kalıyor.” dedi.
Mahkeme bu beyanların ardından kararını açıklayarak Sedef Kabaş’ın “kamu görevlisine hakaret” suçlamalarından beraat kararı verdi. Kabaş’ın “cumhurbaşkanına hakaret” suçunu işlediği sabit olduğu gerekçesiyle 2 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum etti ve tahliyesine karar verdi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın