‘Kendini tanı, kentini tanıt projesi’

Gazeteistasyon- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, esnafın kenti daha iyi tanıması ve tanıtması amacıyla “Kentini Tanı Kendini Tanıt” projesini başlattı.

Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanlığı, esnafın kente gelen turistlere daha iyi hizmet vermesinin sağlamak amacıyla “Kentini Tanı Kendini Tanıt” projesini hayata geçirdi.  Proje kapsamında her hafta düzenlenecek gezi programıyla esnaf rehberler tarafından kentin tarihi ve turistik yerlerini gezerek bilgi alacak.

Programda yer alan esnaflar, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı rehberler eşliğinde İçkale Müze Kompleksi, Hz. Süleyman ve 27 şehit sahabe kabirlerinin bulunduğu alan, Ulu Camii, Hasanpaşa Hanı, Kervansaray (Deliller Hanı), Diyarbakır Kent Müzesini gezdi.

Esnaf ve Sanatkar işleri Şube Müdürü Solmaz Ökten, kentteki esnafa yönelik ekonomik anlamda katkı sağlamak, esnafı ve kenti hak ettiği yere taşımak istediklerini belirterek şöyle dedi:

Bugün “Kentini Tanı Kendini Tanıt” projesi ile yola çıktık. İlk turumuzu bugün gerçekleştirdik ama bu turlarımız bitmeyecek. Talepler doğrultusunda esnafımıza Diyarbakır’ın tarihi mekânlarını gezdireceğiz. Tüm esnafımızdan katılım bekliyoruz.”

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gazeteci Türfent, 6,5 yıl sonra özgür

Gazeteistasyon / “Örgüt üyeliği” ve “Örgüt propagandası” suçlamasıyla yargılandığı mahkemece 8 yıl 9 ay hapis …

Bir cevap yazın