Oyuncu Demet Evgar’dan 8 Mart eylemi

Gazeteistasyon / Oyuncu Demet Evgar, 8 Mart öncesi gerçekleştirdiği tek kişilik eylemde, kalabalığa “Ben kadınım, eşitlik benim hakkım. Ben kadınım, gücümün farkındayım” diye konuştu.

Oyuncu Demet Evgar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde tek kişilik eylem gerçekleştirdi. “Ben kadınım farkındayım, değişiyorum değiştiriyorum” yazılı pankartı metronun girişine asan Evgar, yurttaşlara seslendi. Evgar, pankartı hazırladığı anları da sanal medya hesabından paylaştı.
Paylaşımında, herkes için yaşanabilir adil ve refah bir toplumun ancak kadının güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği ile sağlanabileceğine dikkat çeken Evgar, kadının güçlenmesinin de önce kadının sesinin duyulmasıyla mümkün olabileceğini belirtti. Evgar, ayrıca takipçilerini “Ben Kadınım” etiketiyle seslerini duyurmaya çağırdı.
Çevresinde toplanan kalabalığa konuşan Evgar, “Ben kadınım, eşitlik benim hakkım. Ben kadınım, öldürülmek istemiyorum. Ben kadınım, gücümün farkındayım, değişiyorum ve dönüştürüyorum” dedi.
Etrafta toplanan yurttaşlar da, Evgar’a alkışlarla destek verdi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TBMM’de kürtçe konuşmaya engel!

Gazeteistasyon / TBMM Genel Kurul’da söz alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, …

Bir cevap yazın