Mariupol’de insani geçiş için yeniden ateşkes ilan edildi

Gazeteistasyon / Ukrayna’da bugün ateşkes ihlalleriyle kesintiye uğrayan tahliyeler yarıda kalınca, Mariupol kentinde bir kez daha geçici ateşkes ilan edildi. Yerel saatle sabah 10’da başlayan ateşkesin akşam saat 21:00’e kadar sürmesi planlanıyor.

Mariupol Kent Konseyi’nin verdiği bilgiye göre kentteki siviller tahliye edilebilecek.
Benzer bir plan bugün de duyurulmuş; Mariupol ve Volnovakha şehirlerinde geçici ateşkes ilan edilmişti. Ancak bombardımanın ateşkes ilanından kısa bir süre sonra, yaklaşık 30 dakika içinde yeniden başlamasıyla tahliyeler durmuştu.

Bugünkü geçici ateşkesleri Rusya Savunma Bakanlığı ilan etmiş; Ukrayna ile yapılan anlaşma gereği insanların şehri terk etmesine izin vereceklerini; insani koridorların açılacağını duyurmuştu. Ardından başlayan bombardıman ardından iki taraf da birbirini suçlamıştı.
Mariupol’de belirlenen üç noktadan kalkacak otobüslerle sivillerin Zapozijya’ya götürüleceği, özel araçların da otobüslerin ardından giderek şehri terk edebileceği, kent konseyi tarafından duyuruldu. Tahliyeleri Kızılhaç organize edecek. Şehirden çıkan özel araçların tüm koltuklarının doldurulması istenecek.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın