Ukrayna-Rus savaşında son durum

Gazeteistasyon / Ukrayna – Rusya savaşında üçüncü güne girilirken bölgeden çatışma haberleri gelmeye devam ediyor. Washington Post’da yer alan habere göre, ABD’li yetkililerin Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’yi Kiev’den ayrılması için yardım etmeye hazırlıklı olduklarını belirtti. Zelenski’den ise bu teklifi reddetti.
Sabahın erken saatleriyle birlikte Kiev’den yükselen silah sesleri haberleri gelirken sıcak çatışmanın başkentin sokaklarına taşındığı açıklandı. Ruslar Melitopol şehrini ele geçirdiklerini açıklarken Zelenski ise Kiev’den yeni bir video paylaşarak ‘Hepimiz sahadayız, silah bırakmayacağız’ mesajı verdi.

Ruslar Melitopol şehrini ele geçirdiklerini açıklarken Ukrayna ordusu ise şehrin kontrolünün kendilerinde olduğunu iddia etti. Rusların Kiev’de bir sivil yerleşim binasını vurduğu görüntüler ajanslara düşerken binada can kaybı olup olmadığı henüz açıklanmadı. Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba bir kez daha dünyayı Rusya’yı durdurmaya çağırdı. Gelen son haberlere göre Rus askerleri Lviv’e girdi ancak ilk saldırı püskürtüldü.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

HDP Eş Genel Başkanı, 6’lı masanın önerisine temkinli yaklaştı

Gazeteistasyon / HDP Eş Genel Başkanı Sancar: “6’lı masaya da bütün toplumsal muhalefete ve demokrasi …

Bir cevap yazın