Çavuşoğlu: Müzakerelere ev sahipliği yapabiliriz

Gazeteistasyon / Dışişleri Bakanlığı, bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Sergey Lavrov arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Çavuşoğlu, görüşmede askeri gerginliğin daha da tırmanmasının kimseye faydası olmadığını söyledi ve askeri operasyonların durdurulması çağrısında bulundu. Çavuşoğlu, Türkiye’nin Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakerelere ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu da ekledi.

Türk vatandaşları vizesiz çıkabiliyor

Çavuşoğlu Twitter hesabından yaptığı bir diğer açıklama ile Ukrayna’dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının Polonya, Romanya, Moldova, Macaristan, Slovakya ve Bulgaristan’a vizesiz bir şekilde girebileceğini söyledi. Bu ülkeler Türk vatandaşlarından PCR testi ve aşı sertifikası da istemeyecek.
Polonya ve Moldova’ya kimlik kartıyla da girilebildiğini belirten Çavuşoğlu, Slovakya’nın ise bireysel değerlendirmeye göre kimlik kartıyla geçişlere izin verebildiğini ekledi. Macaristan, Romanya ve Bulgaristan’a girmek için ise pasaport gerekiyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın