İki gazeteci yeniden cezaevine giriyor

Gazeteistasyon – MİT’in Libya’da yaşamını yitiren mensubun kimlik bilgilerini paylaştıkları gerekçesiyle yargılanan gazeteci Murat Ağırel ve Barış Pehlivan cezalarının onanmasının ardından yeniden cezaevine giriyor.

Libya’da yaşamını yitiren MİT mensubunun kimlik bilgilerinin açıklanmasına dair hapis cezasına çarptırılan ve cezaları onanan Murat Ağırel ile Barış Pehlivan cezaevine giriyor. İstinaf Mahkemesi, gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Hülya Kılıç, Aydın Keser, Mehmet Ferhat Çelik’in hapis cezalarına yönelik başvuruyu reddetmiş ve cezaları onamıştı.
Murat Ağırel ve Barış Pehlivan infaz hesaplaması yaptırmak için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gittiler. Gazeteciler yeniden cezaevine girecek.

Gazeteciler Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Hülya Kılınç, Murat Ağırel, Aydın Keser ve Ferhat Çelik “Milli İstihbarat Teşkilatı mensuplarının ve ailelerinin kimlik, görev ve faaliyetlerine ilişkin bilgileri yayımlamak, yaymak ve açıklamak” suçlaması ile aynı davada yargılandı. Barış Terkoğlu, Aydın Keser ve Mehmet Ferhat Çelik tutukluluğunun dördüncü ayında tahliye edildi. Ancak Barış Pehlivan, gazeteci Hülya Kılınç ve Yeniçağ yazarı Murat Ağırel 6 ay tutuklu kaldı.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Diyanet’ten 6 yaşında çocuğa nikâh kıyılması hakkında açıklama

Gazeteistasyon / Diyanet’ten Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı hakkında açıklama geldi”İslam’a göre bireylerin rüşt yaşına gelmeden …

Bir cevap yazın